Świat Pierogów – WIELKA PODRÓŻ

Świat pierogów nie ogranicza się do jednego miejsca.

Może trudno w to uwierzyć ale ta niezwykła potrawa ma fanów na całym świecie choć nie każdy zna je pod tą samą postacią. Świat pierogów jest bardzo ciekawy a żeby wam to pokazać i udowodnić zabiorę was w podróż jednej potrawy, wielu ludzi, kultur, przepisów i niezwykłych historii.

Zaczynamy od samego początku!

Skąd ludzie znają pierogi?, Kto pierwszy je zrobił?, Czy to był tylko przypadek czy jakiś większy plan? Co to jest Świat Pierogów?

Ta historia to opowieść o chłopcu który miał marzenia, miał odwagę a to starczyło by odkryć potrawę w której zakochał się świat. Owy chłopiec – Yao Ming – urodził się w Chinach, słynął z buntowniczej natury więc często musiał w ramach kary pomagać w kuchni. Początkowo jego styczność z gotowaniem i kuchnią ograniczała się do podkradania produktów, zabawy i wywoływania jeszcze większego chaosu. Ale jak to w życiu bywa na drodze każdego z nas staje w końcu osoba która kompletnie zmienia nasze życie, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi tak było też z Yao Ming.

Jego mentor to postać nieznana wiadomo jedynie że pokazał i nauczył chłopaka wszystkiego co musi wiedzieć prawdziwy kucharz a jak to czasem bywa uczeń przerósł mistrza. Yao nie chciał powielać schematów, robić tego co wszyscy on chciał stworzyć coś własnego i tak właśnie dał światu pierogi.

Przypadek, buntownicza natura, przypadkowa osoba to wszystko elementy dzięki którym my możemy poznawać niesamowity świat pierogów bo jak się pewnie domyślacie Yao Ming stworzył wiele odmian własnej potrawy. Nie wszystkie przepisy się zachowały ale wiele możemy odnaleźć „rozrzuconych” po różnych zakątkach świata gdyż chłopak bywał i zostawiał swój ślad w najróżniejszych miejscach świata.

Mała potrawa z wielką historią niezwykłego człowieka z jednaj z najstarszych cywilizacji !

chiny, krajobraz wielkiego muru chińskiego, świat pierogówChiny to tylko początek niezwykłego świata pierogów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chiny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chiny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chińska_Republika_Ludowa

Leave a Comment