Szkoła na nowo i zupełnie inaczej

Szkoła marzeń?

Świat pierogów nie tylko w świecie potraw?

Świat pierogów to nie tylko historia potrawy. W poprzednim poście pokazałam wam historię człowieka który dał światu pierogi dziś opowiem wam jak przez jedną potrawę zapełnił on swoje konta bankowe i mimo zaskoczenia nie stał się snobistycznym, zimnym gościem.

Po swoim odkryciu i rozwijaniu własnej potrawy Yao Ming postanowił przełożyć kuchnię, gotowanie i jego własną pasję na pasję i umiejętności innych ludzi. Dziś jest on właścicielem 18 restauracji, 3 hoteli, i co najciekawsze 2 szkół ale nie takich gdzie uczysz się „co poeta miał na myśli” lecz tego co ty „masz na myśli”. Yao Ming to człowiek który nie wpisał się w schemat narzucany przez świat. Dobrze wie że osiągnął swój sukces dzięki niewybrednemu uosobieniu, ciężkiej pracy, pomysłu na siebie i przede wszystkim – człowiekowi który potrafił go do tego wszystkiego poprowadzić.

Świat pierogów a dokładniej -餃子世界 – to nazwa jego dwóch szkoła. Jest to szkoła bez planu zajęć, dzwonków, ustalonych schematów. To miejsce gdzie dzieci, którym narzuca się schemat tego jak mają żyć, co robić, co lubić uczone są tego by nie tracić umiejętności podążania za sobą i w zgodzie z samym sobą.

Wartości są ważne, nawet bardzo. Nie musimy się zgadzać z systemem wartości w jakim zostaliśmy wychowani i w jakim dorastaliśmy ale powinniśmy być wdzięczni że mimo wszystko byliśmy kształtowani w szacunku i określonej postawie do pewnych sfer życia. Nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy dobrze mieć pewien wzorzec by potem móc stworzyć własny.

Świat pierogów to bardziej miejsce gdzie w pewnym istniejącym już schemacie: szkoła, klasy, biurka, książki, opiekunowie dzieci uczone są jak nie naruszając wszelkich istniejących reguł nie zatracać siebie i znaleźć lukę w schemacie do wypełnienia własnym pomysłem.

Co ciekawe w szkoła Świat Pierogów serwowane są pierogi z oryginalnych przepisów Yao Minga strzeżone tak dobrze jak w KFC dostęp do przepisu panierki do kurczaka.

Świat pierogów to więcej niż sama potrawa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chińska_Republika_Ludowa

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chiny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierogi
dziewczynka z chin trzymająca się płotu, szkoła

Leave a Comment