Historia Yao Minga – koniec

Cała historia.

Yao Ming.

W dzisiejszym wpisie podsumuje oraz pokaże jeszcze raz całą historię tego niezwykłego człowieka – Yao Minga.

Historia ta jest tak niesamowita że można by pomyśleć że jest zmyślona ale to wszystko to prawda a to sprawia że staje się ona jeszcze bardziej fascynująca więc nic dziwnego że pięć miesięcy temu jedna z największych wytwórni filmowych zapowiedziała plan realizacji produkcji filmu opartego na życiu i historii Yao Minga.

Te wszystkie dokonania a w szczególności droga jaką pokonał ten człowiek do osiągnięcia swojego sukcesu zachwyca i inspiruje. Mnie na pewno zainspirowała jak widać w końcu poświęciłam jego osobie tę stronę.

Pomimo faktu że miał on trudniejszy start niż większość osiągnął on rzeczy do których większość z nas prawdopodobnie nigdy się nawet nie zbliży. Aczkolwiek historia ta może stać się dla wielu inspiracją że warto zawsze próbować niezależnie od naszego punktu wyjścia w jakim być może się teraz znajdujemy. Paradoksalnie nasze trudne doświadczenia mogą nam bardziej pomóc niż zaszkodzić. Yao Ming zdobył wiele prestiżowych nagród właśnie dlatego że jego życiowe doświadczenia doprowadziły go do zwracania uwagi na wiele kwestii których inne firmy nie zauważają a potem często zmuszane są przez nacisk społeczeństwa do podejmowania zmian w swojej polityce oraz filozofii prowadzenia firmy.

Ta historia to też przykład na to aby nie zamykać się i nie ograniczać tylko do jednej rzeczy. Wiele rzeczy jest tak naprawdę ze sobą powiązanych w znaczący sposób i to daje nam możliwości do rozwoju na wielu płaszczyznach a w razie niepowodzenia do możliwości szybkiej zmiany kierunku naszych działań. Lecz głównie ważne jest to by pamiętać żeby nie stwarzać sobie  samemu ograniczeń.

Kolejną istotną uwagą jest próba nawiązywania kontaktów. Nic nie zrobimy tak dobrze sami jak z pomocą drugiej osoby. Dzięki szerokim współpracą z innymi będziemy też mieli większe szanse na zachowanie otwartości w stosunku do wielu dziedzin i pomysłów a dzisiaj świat właśnie na to stawia. Kreatywność, szybka możliwość do przystosowania się, błyskawiczne a zarazem słuszne reakcje to jest klucz do osiągnięcia sukcesu na wielu płaszczyznach zawodowych.rozwoj-osobisty, historia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zrównoważony_rozwój

https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Brundtland

https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Narodów_Zjednoczonych

 

Leave a Comment